ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΙΣΛΑΜΙΚΟ ΤΕΜΕΝΟΣ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ "ΙΣΤΟΡΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΩΝ-ΙΣΛΑΜ"

Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2022
Από την εκπαιδευτική επίσκεψη στο Ισλαμικό Τέμενος των Αθηνών στο πλαίσιο του μαθήματος "Ιστορία Θρησκειών-Ισλάμ"

Στο πλαίσιο του μαθήματος ''Ιστορία Θρησκειών - Ισλάμ'', πραγματοποιήθηκε επίσκεψη στο ισλαμικό Τέμενος του Βοτανικού από τους προπτυχιακούς φοιτητές του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας με διδάσκοντα τον Δρ. Δημήτριο Αθανασίου Εργαστηριακό Διδακτικό Προσωπικό (ΕΔΙΠ) του Τμήματος. Στην επίσκεψη είχαν τη δυνατότητα οι φοιτητές να ενημερωθούν από τον Ιμάμη του τεμένους για ζητήματα που άπτονται τη μουσουλμανική προσευχή και την εν γένει λατρευτική πράξη των Μουσουλμάνων.