Skip to main navigation Skip to main content Skip to page footer

Συμμετέχετε στις πλατφόρμες κοινωνικών μέσων μας • Instagram • Facebook  • Twitter • linkedin Youtube • Flickr

Καλώς ήλθατε στο Εργαστήριο Θρησκειολογίας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών!

Το Εργαστήριο ReligLab - Θρησκειολογίας ανήκει οργανικά στο Τμήμα Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.).Το Εργαστήριο θεραπεύει εκπαιδευτικές και ερευνητικές ανάγκες της ακαδημαϊκής κοινότητας στο γνωστικό αντικείμενο της Θρησκειολογίας και της διεπιστημονικής του προσέγγισης σε σχέση με επιμέρους γνωστικά αντικείμενα. Σχετίζεται με τη διαχείριση της Παγκόσμιας Θρησκευτικής Κληρονομιάς και στοχεύει στη σύνδεση του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας με τις σύγχρονες παραγωγικές διαδικασίες.

Κανονισμός Λειτουργίας:
ΦΕΚ 247/03.02.2020, τευχ. Β΄.

ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΜΗΝΑ
Δεν υπάρχουν καταχωρήσεις για τη συγκεκριμένη ημερομηνία. ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΜΗΝΑ