ΔΩΡΕΑΝ ΔΙΑΝΟΜΗ ΤΟΥ ΣΥΓΓΡΑΜΜΑΤΟΣ «Η ΠΟΙΜΑΝΤΙΚΗ ΘΕΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ ΠΕΝΤΑΠΟΛΕΩΣ» ΤΗΣ ΛΕΚΤ. (ΑΦΥΠ.) ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ

Στο πλαίσιο της εορτής του Αγίου Νεκταρίου, Μητροπολίτου Πενταπόλεως της Αιγύπτου του Θαυματουργού (1846-1920), και αποφοίτου της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.), θα διανέμεται δωρεάν σε έντυπη μορφή το επιστημονικό σύγγραμμα της κ. Βαρβάρας Γιαννακοπούλου, Λέκτορος (αφυπ.) του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας με τίτλο:

Η Ποιμαντική του Αγίου Νεκταρίου Πενταπόλεως. Πράξη και Θεωρία, εκδόσεις Επτάλοφος, Αθήνα, 2014.

Η διανομή του συγγράμματος γίνεται κατόπιν έγγραφης άδειας και προτροπής της συγγραφέως και κατόπιν αδείας του εκδότη. Πραγματοποιείται αποκλειστικά δια ζώσης από ΤΕΤΑΡΤΗ 1 έως και ΠΕΜΠΤΗ 9 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2023, κατόπιν συνεννοήσεως.

Σημείο Διανομής: Γραφείο 326 Θεολογικής Σχολής, Πανεπιστημιούπολη Ε.Κ.Π.Α., Άνω Ιλίσια.

Πληροφορίες: Δημήτριος Χ. Αλεξόπουλος (+30) 694 630 3954
[Επικοινωνία με ΕΠΩΝΥΜΟ, ΟΝΟΜΑ και ΙΔΙΟΤΗΤΑ μέσω VIBER]

Προτεραιότητα δίδεται σε κληρικούς καθώς και σε μεταπτυχιακούς φοιτητές και υποψήφιους διδάκτορες με συναφή ερευνητικά ενδιαφέροντα.

Σημειώνεται ότι το έργο είναι επίσης διαθέσιμο σε ηλεκτρονική μορφή στο ιδρυματικό Αποθετήριο «ΠΕΡΓΑΜΟΣ» του Πανεπιστημίου Αθηνών.