ΕΥΔΟΞΟΣ: ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΗ ΣΥΓΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2022-2023

ΕΥΔΟΞΟΣ: Δηλώσεις και διανομή συγγραμμάτων εαρινού εξαμήνου ακαδημαϊκού έτους 2022-2023

ΕΥΔΟΞΟΣ
Δηλώσεις και διανομή συγγραμμάτων εαρινού εξαμήνου ακαδημαϊκού έτους 2022-2023

Ανακοινώνονται  οι προθεσμίες για τις δηλώσεις διδακτικών συγγραμμάτων και τη διανομή τους για το εαρινό εξάμηνο ακαδημαϊκού έτους 2022-2023 (σχετικό το έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων eudoxus.gr/files/Dianomi_Earinou_2022-23.pdf):

Δηλώσεις συγγραμμάτων:
Έναρξη: 21 Μαρτίου 2023
Λήξη:  5 Μαΐου 2023

Διανομή συγγραμμάτων :
Έναρξη: 21 Μαρτίου 2023
Λήξη: 19 Μαΐου 2023

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ:
Οι φοιτητές/τριες θα πρέπει να προβούν πρώτα σε δήλωση μαθημάτων στο my-studies και μετά να δηλώσουν τα συγγράμματα στον Εύδοξο. Δικαιούνται να παραλάβουν συγγράμματα μόνο για τα μαθήματα εκείνα τα οποία έχουν συμπεριλάβει κατά το τρέχον εξάμηνο στη δήλωση μαθημάτων τους.
Επισημαίνεται ότι βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας οι φοιτητές/τριες που έχουν υπερβεί τα ν+2 έτη σπουδών δεν δικαιούνται δωρεάν διδακτικά συγγράμματα.

Για περαιτέρω διευκρινίσεις ή απορίες μπορείτε πάντα να απευθύνεστε στο Γραφείο Αρωγής Χρηστών του Ευδόξου (http://eudoxus.gr/OnlineReport.aspx).