ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΘΕΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΟΛΟΓΙΑΣ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ IΟYΝΙΟΥ 2023

Ορκωμοσία πτυχιούχων του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας της εξεταστικής περιόδου IΟYΝΙΟΥ 2023

Η ορκωμοσία των πτυχιούχων του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας της εξεταστικής περιόδου IΟYΝΙΟΥ 2023, θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 24 Νοεμβρίου 2023 και ώρα 13:00 μ.μ. στην Μεγάλη Αίθουσα Τελετών του Κεντρικού Κτηρίου του Ε.Κ.Π.Α. (Προπύλαια, Πανεπιστημίου 30).

Κατά την ημέρα της ορκωμοσίας ο αριθμός των καλεσμένων/συνοδών των αποφοίτων είναι αυστηρά κατά το μέγιστον  τέσσερα (4) άτομα έκαστος.

Οι ορκιζόμενοι και οι επισκέπτες καλούνται να προσέλθουν στο χώρο διεξαγωγής της τελετής  απαραίτητα μία (1) ώρα νωρίτερα. Οι ορκιζόμενοι να φέρουν μαζί τους την αστυνομική τους ταυτότητα ή διαβατήριο.

Η είσοδος των ορκιζομένων και των συνοδών (όχι περισσότεροι από τέσσερις (4) για κάθε φοιτητή) θα γίνεται συγχρόνως από την Κεντρική θύρα τουΚτηρίου της οδού Πανεπιστημίου 30 για τον σχετικό έλεγχο. Ως θύρα εξόδου θα χρησιμοποιηθεί η πλαϊνή θύρα της οδού Ρήγα Φεραίου.

•       Οι ορκιζόμενοι δύνανται να ενδύονται με τήβεννο, επιτηβέννιο και καπέλο (Η ένδυση του ορκιζομένου με τήβεννο είναι προαιρετική). Απαιτείται η προσκόμιση του Δελτίου Αστυνομικής Ταυτότητας/διαβατηρίου, ώστε οι πτυχιούχοι κατά την παραλαβή και παράδοση της τηβέννου, του επιτηβέννιου και του καπέλου να υπογράφουν τον ονομαστικό κατάλογο με απαραίτητη την παράδοση του δελτίου αστυνομικής ταυτότητας/διαβατηρίου στον αρμόδιο υπάλληλο της Γραμματείας του Τμήματος μέχρι το πέρας της ορκωμοσίας και της παράδοσης τηβέννου, επιτηβεννίου και καπέλου.

Η χρήση προστατευτικής μάσκας είναι προαιρετκή

Απαγορεύεται η κατανάλωση φαγητού και ποτού εντός της Αίθουσας Τελετών καθώς και η χρήση κομφετί ή κόρνας, κ.α., τόσο στους εσωτερικούς όσο και στους εξωτερικούς χώρους του ιστορικού κτηρίου του Πανεπιστημίου Αθηνών.

Οι χώροι είναι διαμορφωμένοι ώστε να υποδέχονται μόνο καθήμενους και όχι όρθιους επισκέπτες. Δεν επιτρέπεται η παραμονή όρθιων στο χώρο διεξαγωγής της τελετής,

Στο πλαίσιο του Γενικού Κανονισμού Προστασίας Προσωπικών Δεομένων σας ενημερώνουμε ότι οι τελετές ορκωμοσίας των πτυχιούχων του ΕΚΠΑ βιντεοσκοπούνται, ενώ κατά την διάρκεια τους λαμβάνονται φωτογραφίες των ορκιζομένων από διαπιστευμένους φωτογράφους. Η φωτογράφηση είναι προαιρετική.

Αν υπάρξει οποιαδήποτε τροποποίηση ως προς τον τρόπο διεξαγωγής της τελετής ορκωμοσίας θα σας ενημερώσουμε με νεότερη ανακοίνωση

ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΤΩΝ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ  ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ

Από τη Γραμματεία του Τμήματος