ΔΙΑΛΕΞΗ ΤΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ ΜΑΚΡΗ ΣΤΗ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ (ΕΚΠΑ) - [03.11.2023]

Τρίτη 31 Οκτωβρίου 2023

Στο πλαίσιο θρησκειολογικού κύκλου σπυδών του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, την Παρασκευή 3 Νοεμβρίου του 2023 και ώρα 11:30 θα πραγματοποιηθεί Διάλεξη του Καθηγητού της Κοινωνικής Ανθρωπολογίας του Παντείου Πανεπιστημίου, κ. Γεράσιμου Μακρή, με θέμα: "Προσεγγίζοντας τη Θρησκεία από τη σκοπιά της Κοινωνικής Ανθρωπολογίας".

Η διάλεξη θα διεξαχθεί δια ζώσης στην Αίθουσα Οπτικοακουστικής Διδασκαλίας της Θεολογικής Σχολής, Πανεπιστημιούπολη, Άνω Ιλίσια.

Θα χορηγηθούν βεβαιώσεις συμμετοχής.

Διοργάνωση - Πληροφορίες:

- Απόστολος Μιχαηλίδης, Επίκουρος Καθηγητής