ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΙΣΛΑΜΙΚΟ ΤΕΜΕΝΟΣ ΤΟΥ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ "ΙΣΤΟΡΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΩΝ-ΙΣΛΑΜ" - [04.11.2023]

Τρίτη 31 Οκτωβρίου 2023

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Το Τμήμα Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.) διοργανώνει το Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2023 και ώρα 11.00 εκπαιδευτική επίσκεψη στο ισλαμικό Τέμενος του Βοτανικού, στο πλαίσιο του μαθήματος ''Ιστορία Θρησκειών - Ισλάμ'' με διδάσκοντα τον Δρ. Δημήτριο Αθανασίου, Ε.ΔΙ.Π. και με συμμετοχή προπτυχιακών, μεταπτυχιακών φοιτητών και υποψηφίων διδακτόρων του Τμήματος.

Όσες/οι ενδιαφέρονται να επισκεφθούν το Τέμενος, παρακαλούνται να επικοινωνήσουν εγκαίρως με τον διδάσκοντα.

Διοργάνωση - Πληροφορίες:
Δημήτριος Αθανασίου, Δρ. Ε.ΔΙ.Π.
dimathan[at]soctheol.uoa[dot]gr