ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΤΟΜΩΝ ΠΟΥ ΠΑΣΧΟΥΝ ΑΠΟ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΑΘΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΣ 2023-2024

Κατάθεση δικαιολογητικών επιτυχόντων με την ειδική κατηγορία ατόμων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις για το ακαδ. έτος 2023-2024

Καλούνται οι επιτυχόντες στο Τμήμα μας με την ανωτέρω κατηγορία να καταθέσουν στη Γραμματεία του Τμήματος τα ακόλουθα δικαιολογητικά προκειμένου να ολοκληρωθεί η εγγραφή τους:

α) Εκτυπωμένη και υπογεγραμμένη η αίτηση της ηλεκτρονικής εγγραφής (που υποβλήθηκε στην ιστοσελίδα του Υπ. Παιδείας)

β) Ευκρινές φωτοαντίγραφο του δελτίου αστυνομικής ταυτότητας ή διαβατηρίου

γ) Ευκρινές φωτοαντίγραφο του Τίτλου απόλυσης: απολυτηρίου ή πτυχίου ή αποδεικτικού του σχολείου αποφοίτησης

δ) Ευκρινές φωτοαντίγραφο του Πιστοποιητικού διαπίστωσης της πάθησης που έχει εκδοθεί είτε α) από αρμόδια επταμελή Επιτροπή του νοσοκομείου, όπως αυτές συστήνονται  κάθε χρόνο, με υπουργική απόφαση, σύμφωνα με την αρ. Φ.151/17897/Β6/2014 (ΦΕΚ 358 Β΄) κοινή υπουργική απόφαση, είτε β) από την Επιτροπή εξέτασης ενστάσεων υποψηφίων με σοβαρές παθήσεις για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση σε ποσοστό 5% η οποία συγκροτείται με κοινή υπουργική απόφαση, κατόπιν εισήγησης του Κεντρικού Συμβουλίου Υγείας (ΚΕΣΥ) του Υπουργείου Υγείας.

Τα δικαιολογητικά  κατατίθενται από τους ίδιους τους επιτυχόντες ή από άλλο εξουσιοδοτημένο από αυτούς πρόσωπο στη Γραμματεία του Τμήματος

από 18/09/2023 έως 29/09/2023
(Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή 11:00 - 13:00)

Εναλλακτικά, τα δικαιολογητικά μπορούν να αποσταλούν:

1.   είτε με e-mail στην ηλεκτρονική διεύθυνση της Γραμματείας (secr@soctheol.uoa.gr)
  2. είτε ταχυδρομικώς με συστημένη επιστολή και απόδειξη παραλαβής,  στη διεύθυνση:

Θεολογική Σχολή Ε.Κ.Π.Α.
Γραμματεία Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας
Πανεπιστημιούπολη-Άνω Ιλίσια 157 84

Οι φοιτητές-τριες θα ενημερωθούν με ηλεκτρονικό μήνυμα για την ολοκλήρωση της εγγραφής τους, μετά τον έλεγχο των δικαιολογητικών και την έγκριση της Συνέλευσης του Τμήματος