ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΙΑ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ERASMUS+ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2024-2025

Κινητικότητα φοιτητών για πρακτική άσκηση στο εξωτερικό

Η κινητικότητα φοιτητών για πρακτική άσκηση στο εξωτερικό στοχεύει στην απόκτηση εργασιακής εμπειρίας σχετική με το αντικείμενο των σπουδών τους και μπορεί να πραγματοποιηθεί με φυσική παρουσία στον φορέα υποδοχής, στη χώρα υποδοχής.

Η αίτηση υποψηφιότητας και τα απαιτούμενα δικαιολογητικά θα υποβάλλονται ηλεκτρονικά από τις 15/4/2024, 11:00π.μ. έως και τις 21/4/2024, 24:00, ώρα Ελλάδας μέσω της ιστοσελίδας του Τμήματος Ευρωπαϊκών και Διεθνών Σχέσεων (ΤΕΔΣ) http://www.interel.uoa.gr/erasmus/pm.html

Σημειώνεται ότι η παρακολούθηση μαθημάτων ή η εκπόνηση μέρους της μεταπτυχιακής/διδακτορικής τους εργασίας σε ανώτατο εκπαιδευτικό ίδρυμα δεν μπορεί να θεωρηθεί πρακτική άσκηση.

Επιχορηγούμενη διάρκεια: 2 έως 6 μήνες

Επιλέξιμη περίοδος μετακίνησης για πρακτική άσκηση

Η δραστηριότητα κινητικότητας για πρακτική άσκηση κατά το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025 θα ξεκινήσει τον Οκτώβριο και μπορεί να πραγματοποιηθεί στο διάστημα από 1/10/2024 έως 31/7/2025.

Για λεπτομερείς προϋποθέσεις, οδηγίες, επεξηγήσεις και προδιαγραφές συμβουλευτείτε το επισυναπτόμενο αρχείο.