ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΤΕΜΕΝΟΣ ΤΟΥ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ ΤΟΥ ΤΜ. ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΘΕΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΟΛΟΓΙΑΣ ΤΟΥ Ε.Κ.Π.Α.

Παρασκευή 10 Νοεμβρίου 2023

Οι προπτυχιακοί και μεταπτυχιακοί φοιτητές του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.), το Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2023 και ώρα 11.00, επισκέφθηκαν το ισλαμικό Τέμενος του Βοτανικού, στο πλαίσιο του μαθήματος ''Ιστορία Θρησκειών - Ισλάμ'' με διδάσκοντα τον Δρ. Δημήτριο Αθανασίου, Ε.ΔΙ.Π. Οι φοιτητές είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν από τον Ιμάμη του τεμένους, για ζητήματα που σχετίζονται με την ισλαμική προσευχή και την αντίστοιχη τελετουργία.

Ο Διδάσκων
Δρ. Δημήτριος Αθανασίου, ΕΔΙΠ